KONST / Litografier / Färglitografi 13862102
*
nr 1386 2102
Cecilia Sikström
(f. 1962), Sverige
Färglitografi, Par. Signerad, numrerad 72/290. Motivet: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2021
kl 20:16:20
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Cecilia Sikström
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
Läs mer om Cecilia Sikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia sikström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Cecilia Sikström
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Cecilia Sikström
nr 1386 2102
Cecilia Sikström
(f. 1962), Sverige
Färglitografi, Par. Signerad, numrerad 72/290. Motivet: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2021 |
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Cecilia Sikström
Cecilia Sikström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1962 i Lycksele.Läs mer om Cecilia Sikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia sikström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



